Jūs esat šeit: Raksti

Jaunumi un aktualitātes dārzkopjiem!

Stādu audzētāju biedrības biedri

E-pasts Drukāt PDF

Šobrīd mēs esam vienīgā organizācija, kas apvieno Latvijas stādaudzētājus kopīgo interešu risināšanai un Latvijas stādaudzēšanas nozares attīstības veicināšanai. Biedrība apvieno vairāk kā 100 stādu audzētājus no visas Latvijas – no vismazākajiem līdz sabiedrībā labi zināmām un lielām audzētavām.

Lasīt tālāk...

Latvietis un viņa peonijas

E-pasts Drukāt PDF

Izcilais puķkopis un oriģinators, bioloģijas zinātņu goda doktors un valsts emeritētais zinātnieks Aldonis Vēriņš 65 savas dzīves gadus veltījis puķkopībai, turklāt strādājis dārzkopības žurnālistikā, kā arī vairākos ar bioloģiju un agronomiju saistītos darbos. LU Akadēmiskajā apgādā iznākusi Aldoņa Vēriņa grāmata "Latvietis un viņa peonijas".

Lasīt tālāk...

Horti.lv ziemas konkurss noslēdzies

E-pasts Drukāt PDF

Līdz ar martu, putnu dziesmām un sauli ir atnācis pavasaris un horti.lv ziemas konkurss ir noslēdzies. Konkurss norisinājās trīs kārtās no 2013. gada decembra līdz 2014. gada 28. februārim, un tajā varēja piedalīties ikviens interesents, ieejot portāla horti.lv konkursu sadaļā un atbildot uz konkursa jautājumiem. Balvas konkursam dāvināja izdevniecība “Jumava”, kas pēdējā gada laikā ir izdevusi vairākas dārzkopībai veltītas grāmatas, kuru autori ir Latvijā labi zināmi un atzīti speciālisti konkrētā dārzkopības nozarē.

Lasīt tālāk...

Izstāde „Lapas zaļas, dzeltenas un sārtas...”

E-pasts Drukāt PDF

Izstādē „Lapas zaļas, dzeltenas un sārtas...” Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Palmu mājas vestibilā no 19. februāra līdz 23. martam var apskatīt cik dažādu krāsu toņi ir augu lapām. Pirmajā acu uzmetienā šķiet, ka visi augi ir vienkārši zaļi, tomēr, ieskatoties rūpīgāk, var redzēt, ka lapām ir arī dzeltena un sarkana nokrāsa, pat balti vai brūni triepieni.

 

Lasīt tālāk...

LU Botāniskajā dārzā šķiļas tauriņi

E-pasts Drukāt PDF

No februāra vidus Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Tropu tauriņu mājā sākusies jaunā sezona.  Tagad, pavasarī būs apskatāmi tauriņi no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem: zilie morfīdi, pūčtauriņi, dažādu sugu dižtauriņi. Tropu tauriņu mājā ikvienam būs iespējams piedzīvot tropu eksotiku: izjust tauriņu spārnu vēdas, augu smaržu un džungļu klimatu.

Lasīt tālāk...

Kur iegādāties labus telpaugus?

E-pasts Drukāt PDF

Kā zināms, lai telpaugi labi augtu un priecētu mūs ilgi vēl pēc tam, kad esam tos iegādājušies, ir ne tikai svarīgi, lai mēs tos audzētu tiem piemērotās vietās un pareizi koptu, bet nozīmīgu lomu spēlē arī tas, kā tie ir audzēti un kopti pirms esam tos nopirkuši. LU Botāniskajā dārzā par telpaugiem rūpējas speciālisti ar atbisltošu izglītību un pieredzi. Šeit augi tiks audzēti ar vislielāko rūpību, atbilstošos apstākļos. Tāpēc, ja vēlaties jaunus telpaugus, ņemiet vērā, ka LU Botāniskā dārza Augu mājās ierobežotā daudzumā var iegādāties dažādus telpaugus. Šeit speciālistiem varēsiet lūgt arī ieteikumus par turpmāko telpaugu audzēšanu un kopšanu.

 

Lasīt tālāk...

Acāliju kopšana

E-pasts Drukāt PDF

Savus ieteikumus acāliju kopšanā sniedz LU Botāniskais dārzs, kuram pieder lielākā acāliju kolekcija Latvijā.

Lasīt tālāk...

Zied acālijas

E-pasts Drukāt PDF

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā apmeklētājiem  jau no 1. februāra ir atvērta Acāliju māja. Tagad zied agri un vidēji agri ziedošās acāliju šķirnes,  no kurām daudzas Botāniskajā dārzā aug vairāk nekā 50 gadus. To ziedu vainags sasniedz jau 2 metru apkārtmēru, un ziedēšanas laikā izskatās īpaši krāšņi. Pavisam dārza kolekcijā ir 124 acāliju šķirnes, un tā ir lielākā acāliju kolekcija Baltijā. Ziedošās acālijas varēs apskatīt visu februāri un martu, kamēr izplauks arī vēlu ziedošās šķirnes.

Lasīt tālāk...

Ziemassvētku kociņa meklējumos

E-pasts Drukāt PDF

Ir sākusies Advente – lielais  svētku gaidīšanas laiks, un, lai arī mūsdienu steidzīgajā pasaulē daudziem no mums darbu un pienākumu gūzmā ir grūti izbrīvēt brīdi klusām pārdomām, tomēr ir vērts atlicināt brīdi kādā Adventes sestdienām, kad gluži kā bērnībā ienirt Ziemassvētku gaidīdšanas burvībā. To var izdarīt, dodoties Ziemassvētku eglītes un rotājumu meklējumos nevis lielveikalu burzmā vai autostāvietu laukumos, bet gan aizbraucot uz kādu no Latvijas kokaudzētavām. Tā ir iespēja ne tikai atrast patiesi krāšņu Ziemassvētku kociņu, bet arī pabūt kopā ar ģimeni svaigā gaisā. Un kas bērniem var būt lielāks prieks, kā kopā ar vecākiem doties pēc  eglītes un pēc tam visiem kopā sapost māju svētku sagaidīšanai.

Lasīt tālāk...

1 lapa no 25