Jūs esat šeit: Februāris Februāra mēneša augs: Kafijas koks

Februāra mēneša augs: Kafijas koks

E-pasts Drukāt PDF

Savvaļā — Āfrikas tropos — mūžzaļais daudzgadīgais kafijas koks aug kā koks vai krūms. Telpās to vairāk audzē kā krūmu, jo kociņa veidošana prasa diezgan daudz papildu darba — zari regulāri katru gadu jāapgriež.

Ja kafijkoks izaudzēts no sēklas, tas uzzied pēc četriem pieciem gadiem. Ja tas iegūts, apsakņojot no ziedoša ražojoša kafijas koka ņemtu spraudeni, uzzied jau nākamajā gadā. Pēc noziedēšanas ienākas zaļi apaļi augļi, nogatavojoties tie iegūst sarkanbrūnu krāsu. Mums visiem labi pazīstamās kafijas pupiņas rodas, kad grauzdēšanas procesā pārplīst augļa apvalks, zem tā ir divas apaļā augļa pusītes.

 

Kafijas koka augļi nav indīgi. Nav jāuztraucas, ja mazs bērns vai mājdzīvnieks kādu noplūc un nogaršo. Arī par kofeīna daudzumu nav jābēdā, jo, piemēram, melnajā tējā tā ir vairāk nekā kafijā. Ja kāda iemesla dēļ vēlaties noņemt negatavus augļus, varat to darīt — augam nekaitēs.

Tā kā kafijas kokam nav izteikta miera perioda, to visu gadu audzē gaišā un siltā telpā, kur temperatūra nav zemāka par +18 - +20 grādiem.

© Darznica.lv